Вам, батьки

Що на вашу думку є сімейне читання?
Пропоную Вам пройти анкетування за даним питанням.

 "Ми читаємо всією сім'єю" 


Результати анкетування батьків учнів 2-х, та 1-х класів 

Анкетування батьків з цієї проблеми показало, що не усі батьки читають дітям книги. Частіше читають за ініціативою дитини.

На 1 питання "На ваш погляд, чи існує необхідність прищеплювати у дітей інтерес до читання, або ця тема не актуальна у наш час"? - більшість батьків відповіли, що необхідно надихати у дітей інтерес до книг і картинок все 100 .

На 2 питання "На вашу думку, як можна притягнути дитину до читання"? були дані такі відповіді: разом з ним читати, зацікавити книгою, купувати більше нових книг, читати книги щодня.

На 3 питання: "Сімейне читання - це.".: 2 сім'ї (9 відповіли, що література, що цікавить усіх членів сім'ї або її частини. 8 сімей (34 відповіли - сімейне читання - це обговорення, прочитане усією сім'єю або деякими членами. Для 12 сімей (52 стало, це читання вголос, що цікавить усіх членів або окрему групу сім'ї, яке сприяє пізнавальному розвитку особистості дитини, а також є однією з форм - дозвілля.
На 4 питання: чи "Уважно із задоволенням слухає ваша дитина, коли йому читають вголос"? Усі батьки відповіли ствердно - Так. Усі батьки бажають, щоб їх дитина подружилася з книгою і любила слухати їх з великим інтересом.

На 5 питання чи "Ставить Ваша дитина питання, якщо йому незрозумілі слова, або яка або ситуація в творі". Для 17 сімей (74 дан був відповідь "так". 3 сім'ї (13 відповіли, рідко ставить питання. Інші відповіли, рідко любить, щоб його слухали і щоб він відповідав на питання. Сама по ходу читання пояснюю дитину.

На 6 питання: чи "В змозі він розповісти історію, описати який - або випадок, що стався з ним"?. 17 сімей (74 відповіли ствердно "так". 3 сім'ї (13 відповіли "ні". А інші відповіли: часто переказує мультики або уривки з книг. Коротко повторює пропозиції, раніше вимовлені.

На 7 питання: чи "Обговорюєте Ви з дитиною прочитані книги, проглянуті мультфільми"?, 18 сімей (78 обговорюють прочитане, прагнуть переказати прочитане, виділити те, що їм сподобалося. Для 5 сімей (22 дітей діляться своїми емоціями, придбаними від читання, перегляду кінофільму з іншими. Обговорюють вчинки героїв і їх поведінку.

На 8 питання: "Згадаєте книгу Вашого дитинства, яка справила на Вас незабутнє враження"?. Це питання багатьох батьків змусило замислитися, а деякі насилу згадували свої улюблені книги дитинства. В результаті були названі наступні твори: "Тимур і його команда" А. Гайдар. Розповідь "Чесне слово", "Маленький принц", "Острів скарбів", "Пригоди Буратино", казки Братів Гримм, "Королівство Кривих дзеркал" В.

Губарев, "Завойовник зорі або плавання на край світу", "Король Лев", "Аліса в країні чудес", вірші Маршака, "Чиполино", "Бемби", "Незнайко", "Карлсон", "Пепінка довга панчоха", "Чарівник Смарагдового міста", "Діти підземелля". І інші 5 сімей (22 не пам'ятають книг свого дитинства.

На 9 питання: "Ваша дитина - читач, глядач, слухач". 15 сімей (65 відповіли - дитина і слухач і глядач. 6 сімей (26 - тільки слухач.
На 10 питання: "На питання про наявність або відсутність труднощів в проведенні сімейного читання" :

1. 26 одителей відповіло, що проблеми зазнають у виборі книг.

2. 9 техніці читання

3. 4 методиці проведення читання

4. 61 е переживають проблем, адже сімейне читання не практикується в сім'ї. З цього питання батьки мають необхідність в консультативній допомозі по проблемах: літератури по вікових категоріях, правилах проведення читання.

На 11 питання: чи "Є у вас домашня бібліотека, і як вона виглядає"?. Радує, то що у 11 сімей (48 сімей мають у будинку бібліотеку, фільмотеку - це декілька книжкових полиць. 3 сім'ї (13 -имеют книжкова шафа. 5 сімей (22 - мають стелаж з книгами. І інших 4 сім'ї (17 мають іншу.

На 12 питання: чи "Часто Ви читаєте дитині книги"?. Виявлено обмеженість в часі для сімейного читання між батьком і дитиною у 7 сімей (30 запевняють, що читання здійснюють перед сном, поточний факт свідчать діти. Багатьом сім'ям зручно, коли дитя може самостійно почати грати на комп'ютері, зайнятися переглядом мультфільмів. Для 2 сімей (9 батьки читають щодня. Для 11 сімей (48 батьки читають на прохання дитини. І в одній сім'ї (4 читають іноді, більше увагу заповнюють сімейне читання, коли дитина хворіє удома.

Як видно, лише половина приділяють цьому питанню належну увагу, не вважають це важливим.

На 13 питання: "Назвіть улюблені книги Вашої дитини"?: У найменших читачів - дітей дошкільнят улюблені твори казки : Російські народні казки - "Ріпка", "Курочка Ряба", "Колобок", "Теремок", "Заюшкина Хатинка". Також вірші А. Барто, К. Чуковский "Доктор Айболит", "Мойдодыр". А.Н. Толстой "Буратино", В. Сутеев казки, А. Різників "Пригода Кота Леопольда", Ш. Перро "Попелюшка", "Червона шапочка", В. Маяковский "Що таке добре, що таке погано"?, С. Міхалков "Три поросята", Э. Успенський "Простоквашино" і інші.
На 14 питання: "Назвіть, будь ласка, дещо нещодавно прочитаних Вами дитині творів"?. Дані були такі відповіді батьків : "Гуси - лебеді", "Бридке каченя", збірки дитячих казок, "Русалочка", "Левеня і черепаха", "Попелюшка", "Муха - Цокотуха", "Квіточка - Семицветик", "Сестричка Аленушка і братик Иванушка", "Спляча Красуня", "Дядько Стьопа" і інші.

На 15 питання: чи "Може Ваша дитина назвати нещодавно прочитані з вами книги? Ствердно відповіли "Та" 13 сімей (56 "не знаю" 10 сімей (43

На 16 питання: "Скільки поколінь збирає цю бібліотеку"?. Батьки віддали перевагу таким відповідям: 4 сім'ї (17 це три покоління, 5 сімей (22 це два покоління, 7 сімей (30 це перше покоління, і 7 сімей (30 немає жодного покоління.

На 17 питання: "Остання книга, куплена Вами? І дитячий журнал"?. Були дані батьками різноманітні відповіді: журнал "Винни і його друзі", народні казки, "Велика енциклопедія дошкільника", журнал "Свинка Пеппа", журнал "Лунтик", збірка віршів "Новорічний подарунок", "Черепашка Ніндзя", збірка Великі казки Світу, Ф. Одоевский "Мороз Іванович", Б. Житков "Що я бачив", журнал "Барбоскина", вірш А. Барто, оповідання Микола Носов і інший.

На 18 питання: "Імена, яких письменників і поетів знає Ваша дитина"?. 12 сімей (52 відповіли, що дитина не знає імена письменників і поетів. 11 сімей (48 відповіли: Н. Носов, С. Маршак, А. Барто, К. Чуковский, А.С. Пушкін, В. Маяковский, В. Сутеев, С. Міхалков.
На 19 питання: чи "Може Ваша дитина переказати уривок з улюбленої казки, твору"?. 6 сімей (26 відповіли "ні", 17 сімей (74 відповіли "так".

На 20 питання: "Як ви вважаєте, в якому віці дитина повинна навчитися читати"?. 6 сімей (26 відповіли до п'яти років. 5 сімей (22 відповіли до 6 років. 8 сімей (34 до семи років. 4 сім'ї (17 відповіли кожен свого часу.

На 21 питання: "Що дає сучасній дитині читання книг"?. Батьки солідарні з думкою, що книга несе усе найдобріше і хороше, а саме: "розвиває пам'ять, мислення", "розширює кругозір дитини", "сприяє інтелектуальному розвитку дитини", "учить правильному мисленню і логічному мисленню", "сприяє пізнанню світу", "учать думати, роздумувати, дають знання", "читання хороший книги виховує людина".

Висновок.

Щоб притягнути увагу батьків до сімейного читання і подальшого розвитку мовної активності дітей, шкільна бібліотека буде  розширюти роботу з батьками по цій темі.

Немає коментарів:

Дописати коментар